Kasmet balandžio pabaigoje vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų 21-oji savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas. Šios svarbios visoms Lietuvos bibliotekoms savaitės metu bibliotekos siūlo bendruomenei aktualius, įdomius ir įtraukiančius renginius.
Mūsų Vilniaus ,,Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos biblioteka pakvietė visus į kelis naujų formų susitikimus. Į literatūros popietę „Ką skaitai“ nuotoliniu būdu susirinko knygų skaitymo mylėtojai, kurie dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas ir klausėsi nuostabios poezijos, skaitytos renginio viešnios, Molėtų rajono Giedraičių A. Jaroševičiaus gimnazijos mokytojos Marytės Gudėnienės. Jos eilėraštis „Lietuva“ giliai palietė visų susitikimo dalyvių širdis.
Antras naujos realybės savaitės renginys, į kurį pakvietė gimnazijos biblioteka – tai susitikimas su viena populiariausių Lietuvos rašytojų Jolita Herlyn. Jolita Herlyn – šiuo metu Vokietijoje gyvenanti prozininkė, parašiusi ne vieną romaną. Pačios autorės gyvenimo istorija ne mažiau įdomi negu jos herojų. Buvusi filosofijos dėstytoja, žurnalistė, televizijos laidų vedėja romanus ėmė rašyti jau brandžiame amžiuje. Persikėlus į Vokietiją, Jolitos Herlyn gyvenimas kardinaliai pasikeitė. Nors šiuo metu autorė su šeima gyvena Hamburge, tačiau dažnai lankosi Lietuvoje, knygas rašo lietuvių kalba. Jolitos Herlyn romanų herojės – stiprios moterys, ieškančios savo kelio, mylinčios, abejojančios, klystančios, bet nepalūžtančios. Populiariausi J. Herlyn romanai – „Trys mano vieninteliai“, „Mano vyrai ir jų žmonos“, „Svaigulys“, „Angelai neverkia“, „Veidu į saulę“ ir kt. Pagrindinės romanų temos – meilė ir emigracija, galbūt tai turi įtakos ir jų populiarumui. Neseniai devintąjį romaną „Šešėlių gaudytoja“ išleidusi lietuvių rašytoja Jolita Herlyn save vadina „didžiąja rūšiuotoja“. Susitikimo dalyvius rašytoja užbūrė savo įdomiomis istorijomis apie keliones, nuotykius, išgyvenimus, kurie ir sugulė į knygų puslapius. Renginio pabaigoje nuskambėjo palinkėjimas mūsų gimnazijos mokiniams: ,,Gyvenimas yra labai prieštaringas… Tai tiesa, kurią atrandu iki šiol. Mes visi ieškome meilės ir harmonijos, o radę – stengiamės išlaikyti, kaip galime, bet… Visada atsiranda kažkas, kas tą harmoniją sugriauna… Tada patenki „tarp girnų“ ir vėl nebesupranti, kas gerai, kas blogai, kas tikra ir kas ne. Jei pavyks išlaikyti pusiausvyrą, gali ateiti atsakymai… Jei ne, tada vėl ieškai…“. Kiekvienas susitikimo dalyvis gavo tiek daug pozityvumo, šviesos ir šilumos, kad, regis, sušilo ir prašvito net šaltoka ir lietinga diena. Nuoširdžiai dėkojame mūsų viešniai Jolitai už emocijas ir energiją, kurias ji perdavė kiekvienam, sėdinčiam kitapus ekrano.
Šiandieninė situacija leido visai kitaip švęsti Nacionalinę bibliotekų savaitę. Išnyko atstumai – ar esi Vilniuje, ar Hamburge – trukdžių susitikti virtualiai neliko. Atsivėrusios naujos galimybės priartino vienus prie kitų. Na, o knygų skaitymas, matyt, visada išliks viena iš pačių pačiausių laisvalaikio praleidimo formų. Įdomu susitikti su kūrėjais, truputį juos pažinti, suprasti ir skaityti jų knygas.